Hande Demirel Hakkında

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’de yüksek lisansını tamamladı. Gazeteciliğe Sabah Dergi Grubu’nda, Medya Ofset’te başladı. Sabah Gazetesi’nde ekonomi muhabirliği yaptı.

2002-2011 yılları arasında iş ve ekonomi dergisi Capital’de muhabir, editör ve son olarak haber müdürü olarak görev aldı.

2011 yılında BloombergHT’nin Londra temsilcisi olarak Londra’ya yerleşti. Bloomberg’in Avrupa Merkez Ofisi’nde 2 yıl bu görevi sürdürdü. Bu süreçte New York, Edinburg ve Roma’da da çeşitli görevlerde bulundu.

London School of Journalism’de aldığı uluslararası gazetecilik eğitiminin yanı sıra son 10 yıldır üzerinde yoğunlaştığı finans ve para piyasaları alanında çeşitli eğitim programlarını tamamladı.

Bugüne kadar dünyada ve Türkiye’de çok sayıda CEO ve iş insanı ile röportajlar yapan Hande Demirel, finans sektörünün yanı sıra yönetim, liderlik, insan kaynakları, pazarlama, iş modelleri ve stratejileri üzerine araştırmalar hazırladı. Çok sayıda iş kitabı özeti, Capital dergisinde yayınlandı.

Eylül 2013 tarihinden Kasım 2018 tarihine kadar BloombergHT’de Piyasa Hattı, KOBİ Destek, Fokus ve Akıllı Para adlı TV programlarını, BloombergHT Radyo’da İşbaşı programını hazırlayıp sundu. 2019 yılında Türkiye’nin ilk ve tek kurumsal internet radyosu Radyo Gedik’i kurdu. Ekotürk TV’de iş dünyasının temsilcilerini ağırladığı C Suite programını hazırlayıp sundu. KOBİ Destek programını BloombergHT ekranlarında izleyicisiyle buluşturdu.

Halen Radyo Gedik’te hafta içi her sabah Günaydın adlı programı hazırlayıp sunuyor, her Pazartesi Youtube’da Ekonomi Sohbetleri programında ekonomistleri ağırlıyor.

Radyo Gedik Günaydın Programı:

Ekonomi Sohbetleri Youtube Kanalı: